2 Mayıs 2023 Salı

Gabar'da 100 bin varillik petrol bulduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da 100 bin varillik petrol bulduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da 100 bin varillik petrol bulduk
Gabar'da 100 bin varillik petrol bulduk.
Gabar Dağı petrol, Yeni bulunan petrol yatakları, Güneydoğu da petrol bulundu, Petrol bulundu 2022,  Petrol Haberleri, Gabar dağı'nda son dakika.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin güneydoğusundaki dağlık bir bölge olan Gabar'da 100.000 varil petrol bulunduğunu ifade etti. Petrolün keşfi ve çıkarılmasının karmaşık ve pahalı bir süreç olduğunu ve bir petrol sahasının uygulanabilirliğini ve karlılığını etkileyebilecek birçok faktör olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, bu keşfin gerçek önemi ve etkisi, jeopolitik ve ekonomik değerlendirmelerin yanı sıra petrolün kalitesi ve erişilebilirliği gibi çeşitli unsurlarda değerlendirilebilir.

Gabar'da bulunan bu petrolün önümüzdeki yıllarda ekonomimizi olumlu yönde etkileyeceğini belirtmek isterim. Terörden temizlenen Cudi, Gabarda artık Türkiye'nin sahip olduğu petrol rezervi ile gelişebileceğini söyleyebiliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni petrol rezervi müjdesi verdi. "Cudi, Gabar'da günlük 100 bin varil üretim kapasiteli petrol bulduk" dedi. Erdoğan, şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın isminin verildiği petrol rezervinin çok yüksek kaliteye sahip olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçarslan Meydanı'nda düzenlenen "Karapınar Güneş Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamit Han Caddesi ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni"nde konuştu.

Erdoğan, konuşmasının başında "Vefanın, dayanışmanın, milli iradenin şehri, dünyada eşi bulunmayan şehir, başkentlerin başkenti" olarak nitelediği Konya'yı ve Konyalıları selamladı.

Antalya'dan geldiğini ve oradaki mitingde 100 bini aşkın katılımcı olduğunu aktaran Erdoğan, Konya'da da 140 bin katılımcı bulunduğunu söyledi. Erdoğan, "Bu ne aşktır Yarabbi, bu ne aşk. Demek ki aşkınan koşan. Aşık olursan karşılığını da bulursun" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da 100 bin varillik petrol bulduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni petrol rezervi müjdesi verdi.Şimdi Konya'da 140 bin kişi var. Antalya'da 100 bin kardeşimiz vardı. Bay bay Kemal yanındakilerle birlikte bunlar emri nereden alıyor, Kandil'den alıyor. Biz de emri Allah'tan alıyoruz. Konya gereken dersi 14 Mayıs'ta verecektir. Maşallah yine meydanlara sığmayan bir Konya görüyorum karşımda. Bu meydanda iradesine, istikbaline sahip çıkan bir Konya görüyorum. Sevdanız için her birinize şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Konya'nın 'hayır' dediğinden hayır gelmez, Konya'nın 'evet' dediğine de şer bulaşmaz. Konya birliğimizin sembolü olduğu gibi Türkiye Yüzyılı'nın da teminatı olacaktır.

6 Şubat'ta asrın en büyük felaketlerinden birisini yaşadık. Konya'mızda da deprem hissedildi. Şimdi burada bir şey diyorum. Konya Büyükşehir Belediyemiz ile ilçe belediye ekiplerimizi deprem bölgesine sevk ettik. Hatay'ı Konya'ya zimmetledik. Konya'daki belediyelerimiz her ihtiyacı deprem bölgesinde karşıladı. Muhalefetin tüm belediyelerinin yaptıklarını bir yere koyun, Konya belediyelerinin yaptıklarını da diğer yere koyun. Konya hepsinde ağır basacaktır. Belediyelerimiz muhalefete ders verdi, nasıl millete hizmet edilir öğretti. Şov ve reklam yerine yaraları saran tüm belediyelerimizi tebrik ediyorum. İnşallah el birliğiyle deprem bölgesini en kısa sürede ayağa kaldıracağız.

"Doğal gazı yaktık vatandaşlarımızın evlerine göndermeye başladık"

Karadeniz'de keşfedip karaya çıkardığımız yerli gazımızın sevincini paylaşmak için doğal gaz faturalarını ücretsiz yaptık mı? 1 yıl boyunca mutfak ve su ihtiyacını faturalardan düşüyoruz. Bu müjdemizle ilgili kararı dün Resmi Gazete'de yayımladık. Hayırlı olsun. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da 100 bin varillik petrol bulduk
Günlük 100 bin varil kapasiteye sahip petrol bulduk.
Şimdi bay bay Kemal Zonguldak'ta madenci kardeşlerime yalan üstüne yalan söylüyor. Orada Filyos var, biz gazı orada çıkardık. Hani nerede diyordunuz işte çıktı. Doğal gazı yaktık vatandaşlarımızın evlerine göndermeye başladık. Biz söz verdik ve yaptık.

Donanmamızın amiral gemisi TCG Anadolu'yu Deniz Kuvvetlerine teslim ettik. Togg'un teslimatlarına başladık. Yeni Altay tankımızı Silahlı Kuvvetlere teslim ettik. Dün KAAN'ın hangardan çıkarıp pis başı yaptık. İşte bunlar birilerini ciddi manada ürkütüyor. Korkanlarda var ama en çok da Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te oradaki teröristleri gömdükçe içeride birileri de rahatsız oluyor.

Kandil'de bir tanesi diyor ki "AK Parti bizi mağarada vurdu". Sen benim Mehmedimi şehit edeceksin de biz sana 'güle güle' mi diyeceğiz. Mehmedimin intikamını sonuna kadar alacağız. Bay bay Kemal gitsin sizlerle kapalı kapılar ardında görüşsün. Onun yanında diğerleri de var. Meral hanım masayı bir bırakır gider bir gelir. Masanın altında olanlar var, belediye başkanları var. Onlar Kandil'dekilerle birlikte yürürken biz Cumhur İttifakı ile beraber yürüyoruz.

3 yorum:

  1. Konu içersinden bir alıntı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçarslan Meydanı'nda düzenlenen "Karapınar Güneş Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamit Han Caddesi ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni"nde konuştu.

    YanıtlaSil
  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

    YanıtlaSil